Jak obstawiamy mecze?

Zakłady bukmacherskie to bez wątpienia ciekawa forma rozrywki. Jednak aby mogła przynieść zamierzone rezultaty, w postaci rosnących wygranych, należy wiedzieć, jak typować zakłady sportowe. tymczasem to zadanie nie należy do najprostszych. Aby móc osiągnąć odpowiednie wyniki, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie, a ostatecznie nawet to nigdy nie zapewni ci stuprocentowej gwarancji sukcesu. Jeśli więc planujesz rozpocząć typowanie zakładów sportowych, musisz koniecznie zapoznać się z poniższym artykułem. Szczegółowa lektura pozwoli ci znaleźć najskuteczniejsze sposoby typowania zakładów, które automatycznie przełożą się na dodatni bilans zakładów.

Obstawiamy mecze tylko u legalnych polskich bukmacherów

Ta wskazówka dla niektórych może się wydawać na tyle oczywista, że nie warto poruszać tego tematu. Tymczasem okazuje się, że wiele osób dalej daje się nabrać na znalezione w sieci oferty i rozpoczyna grę w nielegalnych punktach. Tymczasem, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa, zakłady bukmacherskie mogą organizować wyłącznie legalnie działające punkty i serwisy internetowe, które uzyskały wymaganą licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Typując zakłady w nielegalnych punktach nie tylko ryzykujesz, że operator nie wypłaci ci zgromadzonych bonusów, ale dodatkowo może na ciebie zostać nałożona wysoka kara finansowa.

Obstawiaj zakłady na tylko wybrane dyscypliny

Niekiedy osoby rozpoczynające swoją przygodę z typowaniem zakładów wzajemnych zaczynają próbować swoich sił we wszystkich dyscyplinach sportowych, licząc na to, że typując pewniaki zdobędą wysokie wygrane. Tymczasem takie rozwiązanie jest najszybszą drogą do bankructwa. Nie oszukujmy się, nikt nie jest w stanie odpowiednio przygotować się do typowania każdej dyscypliny sportowej dostępnej w ofercie bukmachera. Typowanie zakładów wzajemnych wymaga odpowiedniego przygotowania, poprzez analizę statystyk z poprzednich wydarzeń, która w połączeniu z wiedzą na temat danej dyscypliny, pozwoli określić najbardziej prawdopodobny wynik spotkania. Chcąc wygrywać na zakładach bukmacherskich, tak naprawdę najlepiej zrobisz, jeśli ograniczysz się do dwóch lub maksymalnie dwóch dyscyplin sportowych, które najzwyczajniej w świecie cię interesują. Wówczas prowadzenie analizy poprzednich meczów nie będzie dla ciebie przykrym obowiązkiem, ale ciekawym doświadczeniem.

Czytaj również:  System bukmacherski na dokładny wynik

Nie licz na pewniaki

W błędzie jest każdy ten, kto myśli, że w zakładach bukmacherskich można liczyć na pewniaki. W rzeczywistości nie istnieje nic takiego jak pewniak. Sport ma to do siebie, że wydarzyć się w nim może dosłownie wszystko. Dotyczy to również wyników spotkania. Potencjalny faworyt może przegrać w starciu z underdogiem, a zawodnik sztuk walki, którego wszyscy mieli za prawdziwego lidera może nie dać sobie rady w walce z nowicjuszem. Na wpływ każdego spotkania sportowego mają takie czynniki jak pogoda, termin i miejsce spotkania, a także czynniki ludzkie, jak zmęczenie i stres. Tym samym, chcąc typować zakłady bukmacherskie należy zawsze poprzedzać je odpowiednią analizą sytuacji.

Nie daj się również nabrać na krzykliwe hasła o sprzedanych spotkaniach. Te najczęściej dotyczą sztuk walki. Jednak, gdy lepiej zgłębisz się w temat, dowiesz się, że nie bez przyczyny tak właśnie jest. W rzeczywistości, sztuki walki to jeden z niewielu sportów, w których zakłady są w większości przypadków dwudrogowe. Wówczas osoby, twierdzące, że mają wiedzę na temat sprzedaży wyniku bazują na tych samych danych co ty – rachunku prawdopodobieństwa. Transakcje na tego typu wydarzenia zawierane są niemal zawsze na odległość, dlatego nawet w sytuacji, gdyby okazało się, że kupiony przez ciebie typ nie wejdzie, nie wiesz nawet kogo ścigać za oszustwo. Dlatego zamiast szukać gotowców, lepiej skup się na skutecznym typowaniu zakładów wzajemnych.

Pamiętaj o taktyce w typowaniu zakładów wzajemnych

Taktyka w obstawianiu zakładów bukmacherskich może okazać się szczególnie pomocna, zwłaszcza dla nowych graczy. stawiając na odpowiednią taktykę znacząco obniżasz ryzyko, związane z bankructwem. Chcąc wybrać odpowiednią taktykę typowania zakładów wzajemnych powinieneś zapoznać się z najciekawszymi propozycjami, wśród których, w naszej ocenie na uwagę zasługują takie systemy jak:

  • System paroli,
  • Progresja z zabezpieczeniem,
  • System Greenwood,
  • System Fibonacciego,
  • Progresja Martingale’a.
Czytaj również:  Czy profesjonalne typy bukmacherskie tzw "pewniaki" istnieją?

Wszystkie te systemy oparte są na rachunku prawdopodobieństwa, a także mają za zadanie przeciwdziałać wystąpieniu znaczącej utraty środków. W zależności od wybranej metody, skupiają się na typowaniu stale za tę samą kwotę lub na stopniowym zwiększaniu wartości stawianych kuponów, w zależności od wcześniejszych wyników zakładów.

Pamiętaj przy tym, że o skuteczności danego systemu decyduje przede wszystkim twoja sumienność. Jeśli liczysz na to, że wybrany przez ciebie system się sprawdzi, powinieneś prowadzić skrupulatne zapisy wszystkich postawionych zakładów, szczególnie, gdy typujesz u różnych operatorów zakładów wzajemnych.