Jak obstawiać skoki drużynowe 2022?

Skoki narciarskie w Polsce zyskały niezwykłą popularność jeszcze za sprawą licznych sukcesów Adama Małysza. Turnieje Pucharu Świata każdego roku gromadzą przed telewizorami miliony wiernych fanów, a podczas zawodów w Polsce również na widowni gromadzą się liczni kibice tej zimowej dyscypliny sportowej. Tak wielkie zainteresowanie nie mogło przejść bez echa w ofertach legalnych polskich bukmacherów. Wraz z nadejściem sezonu w ich ofercie pojawiają się różnorodne propozycje zakładów krótko- i długoterminowych, tak by każdy gracz mógł znaleźć propozycję, która w pełni odpowie na jego potrzeby.

Jeśli i ty jesteś wiernym kibicem skoków narciarskich i chciałbyś rozpocząć typowanie tej dyscypliny, w zakładach na skoki druzynowe 2022, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, który pozwoli ci znaleźć odpowiedni na najczęściej zadawane pytania.

Na czym polegają turnieje drużynowe?

Sama idea konkursów drużynowych nie różni się znacząco od tych rozgrywanych w ramach Pucharu Świata. Tutaj również sędziowie przyznają punkty za skok, jednak w przypadku konkursów drużynowych dochodzi do sumowania wyników każdego członka drużyny.

Każda drużyna, biorąca udział w skokach drużynowych, kieruje do zawodów czterech skoczków. Skoki podobnie jak w pozostałych konkursach odbywają się w podziale na dwie serie. Podczas każdej rundy każdy ze skoczków oddaje jeden skok, a kolejność skoczków jest wcześniej określona i nie może zostać zmieniona nawet pomiędzy kolejnymi rundami.

Do drugiej serii przechodzi osiem najlepszych zespołów, lub więcej, jeśli na ósmej pozycji znajdzie się ex aequo kilka drużyn. Podczas drugiej serii skoczkowie ponownie oddają skoki, a liczba zdobytych punktów ulega zsumowaniu.

W zależności od zajętego miejsca kraje biorące udział w Pucharze Świata mogą zasilić swoje konto dodatkowymi punktami od 50 za zajęcie ósmego miejsca, do aż 400 punktów dla zwycięzców turnieju.

Jak typować skoki drużynowe 2022?

Już zeszłoroczne zawody Pucharu Świata pokazały, że dysponujemy naprawdę dobrym zespołem w kategorii skoków drużynowych. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie typowaniem tych zawodów. Jeżeli planujesz przystąpić do typowania skoków drużynowych, możesz zdecydować się na jedną z poniższych propozycji:

  • Zwycięski zespół – tradycyjnie nasze propozycje zaczniemy od najpopularniejszej kategorii zakładów, na zwycięzcę konkursu. W przypadku zawodów drużynowych, zadaniem typera jest wskazanie zwycięskiej drużyny. Aby prawidłowo wytypować ten rynek, warto wcześniej odpowiednio przeanalizować dane statystyczne zarówno z historycznych konkursów drużynowych, jak również z bieżących zawodów. Konkursy drużynowe zwykle odbywają się już w trakcie trwania Pucharu Świata, dzięki czemu masz szanse zaobserwować, jaką kondycję mają obecnie skoczkowie i czy będą w stanie zająć wysokie pozycje podczas skoków drużynowych. Zanim postawisz swój zakład, pamiętaj, by dokładnie zapoznać się ze składami poszczególnych drużyn. Może się okazać, że w danej drużynie zabraknie jednego z lepszych skoczków, co automatycznie wpłynie na pogorszenie możliwości całej drużyny.
  • H2H lub kto wyżej – zakłady pojedynkowe cieszą się dużym uznaniem wśród typerów obstawiających skoki narciarskie. Nie inaczej jest w przypadku turniejów drużynowych. Musisz jednak pamiętać, że dla zwiększenia swojej skuteczności w typowaniu powinieneś dysponować odpowiednią widzą z zakresu skoków narciarskich. Pamiętaj, że w przypadku tej dyscypliny sportowej warunki atmosferyczne odgrywają naprawdę wielką rolę i nawet jeden silniejszy podmuch wiatru może całkowicie zaważyć na zwycięstwie danego zespołu. Te zakłady określane są przez wielu jako niemal eksperckie, jednak zapewniają naprawdę niesamowite emocje. Co więcej, bukmacherzy proponują naprawdę szeroką ofertę zakładów w tych kategoriach, dlatego każdy z graczy z pewnością znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie.
  • Under/over – kolejną ciekawą propozycją zakładów są zakłady w formule powyżej/poniżej. Gracze mogą typować, czy ich zdaniem zespół X zdobędzie więcej czy mniej niż X punktów. Operatorzy zakładów wzajemnych proponują różnorodne formuły zakładów w kategorii under/over dla zwiększenia atrakcyjności gry.
Czytaj również:  Zapowiedź meczu Polska – Czechy w Eurobasket 2022

Na co zwracać uwagę typując skoki drużynowe?

Skuteczne typowanie skoków narciarskich wymaga od graczy odpowiednich znajomości zasad turnieju. Dodatkowym atutem będzie również regularne oglądanie meczów. Jeżeli na bieżąco oglądasz turnieje skoków narciarskich, to z wielkim prawdopodobieństwem będziesz w stanie skutecznie wytypować zwycięzców, zarówno w turniejach indywidualnych, jak i drużynowych.

Co więcej, planując typowanie skoków narciarskich, zwróć szczególną uwagę na prognozy pogody. Pamiętaj przy tym, że w przypadku bardzo trudnych warunków atmosferycznych sędziowie mogą zadecydować o zakończeniu konkursu już po pierwszej połowie.

Na sam koniec sprawdź, na jakiej skoczni będą się odbywały konkursy. Każdy skoczek preferuje określony typ skoczni, na której czuje się wyraźnie lepiej. Dysponując takimi informacjami będziesz mógł jeszcze skuteczniej oszacować prawdopodobny wynik i tym samym zwiększyć swoją szansę na wygraną.