Jak obstawiać mistrzostwa świata w darcie?

Darts to nietypowa dyscyplina sportowa, która dla wielu kojarzy się głównie z pubowymi zabawami przy piwie. Tymczasem każdego roku najlepsi zawodnicy stają do walki o tytuł mistrza świata i to, co ciekawe, aż dwukrotnie. Dwukrotne mistrzostwa świata to w pewnym sensie skutek konfliktu, jaki miał miejsce między federacjami British Darts Organisation i Professional Darts Corporation. Obecnie każda z tych organizacji prowadzi własne mistrzostwa świata, choć zdaniem wielu fanów, tymi najbardziej prestiżowymi są te, organizowane przez PDC. Start mistrzostw PDC przypada na grudzień, więc wielkimi krokami zbliża się sezon, a to znaczy, że również pojawią się liczne opcje do typowania zakładów bukmacherskich. Jeśli i ty chciałbyś spróbować swoich sił w typowaniu darta, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Mistrzostwa Świata w darcie – jak typować, żeby wygrywać?

Wśród wielbicieli darta zdecydowanie największym uznaniem cieszą się mistrzostwa świata organizowane przez Professional Darts Corporation. Bukmacherzy doskonale zdają sobie z tego sprawę, ponieważ to właśnie ze startem sezonu pojawia się wysyp nowych graczy, typujących darta. Co ciekawe, zauważono, że wzrosło nawet zainteresowanie dla typowania darta wśród polskich graczy. Z pewnością duży wpływ na to ma fakt, że samo typowanie darta jest niezwykle proste. W głównej mierze zakłady te dotyczą wytypowania zwycięscy wybranego spotkania. W zależności od poziomu rozbudowania oferty wybranego bukmachera, możesz również typować dokładny wynik, zwycięzcę spotkania z handicapem oraz liczbę legów. Taka różnorodność sprawia, że z pewnością nawet amatorzy zakładów bukmacherskich znajdą propozycję dla siebie.

Co warte podkreślenia, podczas mistrzostw świata PDC mogą występować również kobiety, jednak obecnie eliminacje przeszła tylko Fallon Sherrock.

Mistrzostwa Świata w darcie, mimo rosnącego zainteresowania, w dalszym ciągu należą do kategorii sportów niszowych. Jednak większość legalnych polskich bukmacherów wprowadziło do swojej oferty zakłady na rzutki. Operatorzy, dążąc do zapewnienia jak największej różnorodności, udostępniają typowanie mistrzostw świata w darcie w formule przedmeczowej oraz na żywo. Musisz jednak mieć świadomość tego, że zakłady na żywo na sporty niszowe są raczej ubogie.

Czytaj również:  Skąd pozyskiwać typy od najlepszych typerów?

Najważniejsze informacje o mistrzostwach świata w darcie

Z uwagi na wyraźnie większe zainteresowanie mistrzostwami świata organizowanymi przez PDC, w dzisiejszym tekście skupimy się głównie na nich. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, początek mistrzostw przypada na grudzień i tym samym jest doskonałym zwieńczeniem całego roku. O tytuł mistrza świata rywalizuje ze sobą 96 zawodników z całego świata. Do walki przystąpić mogą kobiety i mężczyźni. Organizacja nie narzuca sztywnych podziałów na płeć. O tym, ilu zawodników danej płci weźmie udział w mistrzostwach decydują eliminacje. Finał mistrzostw świata zwykle przypada na styczeń kolejnego roku, gdzie podczas wielkiego finału wyłaniany jest jeden zwycięzca.

Kogo typować podczas mistrzostw świata w darcie?

Jako, że najpopularniejszymi zakładami na darta jest wytypowanie zwycięzcy, zarówno dla wybranego pojedynku, jak i w formie zakładu długoterminowego, mistrza świata, warto wiedzieć, którzy zawodnicy radzą sobie najlepiej w tej dyscyplinie. Musisz pamiętać, że dart w głównej mierze opiera się na celności, pewnych ręce i oku oraz umiejętności szybkiej kalkulacji w głowie. Tym samym, wiek zawodników wcale nie wpływa na jakość ich gry. Co więcej, niekiedy starsi zawodnicy mogą się pochwalić znacznie lepszą techniką, którą wypracowali przez lata gry.

Mistrzostwa świata w darcie organizowane przez PDC odbywają się od 1994 roku i obecnie zaledwie 10 zawodnikom udało się zdobyć tytuł mistrza. Poniżej poznasz nazwiska najlepszych zawodników:

  • Dennis Priestley – zdobył pierwszy tytuł mistrza świata PDC,
  • Phil Taylor – czternastokrotny mistrz świata w PDC, pierwsze triumfy odnotował w latach 1995-2002, następnie w latach 2004-2006, 2009-2010 oraz 2013,
  • Michael van Gerwen – trzykrotny mistrz świata,
  • Gary Anderson – dwukrotny mistrz świata,
  • Adrian Lewis – dwukrotny mistrz świata,
  • John Part – dwukrotny mistrz świata,
  • Raymond van Barneveld,
  • Rross Cross,
  • Peter Wright,
  • Gerwyn Price.
Czytaj również:  Gdzie obstawiać piłkę nożną?

Jeśli podczas pojedynku zauważysz na liście jedno z powyższych nazwisk, w zestawieniu z zawodnikiem, który nie znajduje się w ścisłej czołówce, wówczas możesz być niemal pewny jego zwycięstwa. Jednak musisz mieć przy tym świadomość tego, że równie pewny okazać się może bukmacher i tym samym kurs takiego zakładu będzie wyraźnie niższy.

Wówczas, aby zwiększyć swoje szanse na wysoką wygraną, możesz zdecydować się na wytypowanie zakładu na zwycięzcę z handicapem. Jednak aby taki typ był skuteczny, musisz pamiętać, by przed postawieniem zakładu dokładnie przeanalizować dostępne statystyki. Szczególnie, gdy do walki staną prawdziwi tytani. Takie wydarzenia, choć bez wątpienia niezwykle pasjonujące, mogą być trudne do wytypowania.