Jak obstawiać Formułę 1?

Formuła 1 to królowa sportów motorowych. Dyscyplina jest uważana za najbardziej prestiżową ze wszystkich wyścigów samochodowych, natomiast zwycięzca sezonu może dumnie nosić miano mistrza świata. Pomimo wielu zmian wprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat, Formuła 1 wyścig wciąż potrafi być niezwykle emocjonujący i widowiskowy. Nie dziwi zatem fakt, że tak wielu typerów obstawia zakłady na wyścigi F1. Rodzi się pytanie – jak robić to skuteczniej?

Czym charakteryzuje się współczesna Formuła 1?

W ostatnich latach duży nacisk położono na bezpieczeństwo, ale również widowiskowość wyścigu. O ile w pierwszej kwestii zadanie zostało wypełnione wyśmienicie, o tyle w drugiej już niekoniecznie. Owszem, mamy więcej mijanek na torze, ale niestety w środku stawki. W Formule 1 zazwyczaj wciąż dominuje tylko jeden team, który przed sezonem zdołał przygotować najlepszy bolid. W sezonie 2022 jest to Red Bull, choć o zwycięstwa byli w stanie powalczyć także kierowcy Ferrari i Mercedesa. Mimo to, wszystko wskazuje na to, że to właśnie dwaj kierowcy Red Bulla zajmą dwa pierwsze miejsca. Pomijając kwestie czysto techniczne, Formuła 1 wyścig wciąż generuje ogromne zainteresowanie i emocje, a to przekłada się na popularność zakładów na F1.

Jak rozgrywany jest sezon Formuły 1?

W porównaniu z sezonami rozgrywanymi jeszcze kilkanaście lat temu, współczesny sezon Formuły 1 jest znacznie dłuższy i składa się z ponad 20 wyścigów rozgrywanych od marca do listopada. Układając terminarz wyścigów organizatorzy uwzględniają pory roku na poszczególnych kontynentach i tak początek i koniec sezonu to wyścigi rozgrywane w Azji, Ameryce i Australii, a środek sezonu to wyścigi w Europie. W wyścigu startuje 20 zawodników podzielonych na 10 teamów po dwóch kierowców. Punktowane jest 10 pierwszych miejsc, a za zwycięstwo przyznaje się 25 punktów (w przypadku odjechania przynajmniej 75% dystansu). Warto bowiem pamiętać, że aktualnie na przejechanie całego wyścigu przewiduje się limit czasu. Po jego upłynięciu rozgrywane jest ostatnie okrążenie. Zawodnik, który we wszystkich wyścigach zdobędzie najwięcej punktów zostaje mistrzem świata, a poszczególne teamy walczą o tytuł najlepszego konstruktora.

Czytaj również:  E-sport i obstawianie meczów League of Legends

Popularne zakłady bukmacherskie na wyścigi F1

W jaki sposób można obstawiać zakłady na Formuła 1 wyścig? Większość bukmacherów ogranicza się tak naprawdę do zakładów na zwycięzcę wyścigu. W niektórych serwisach można wytypować także całe podium. Rzadkością są natomiast zakłady H2H, w których typerzy mogliby obstawiać, który kierowca z konkretnej pary zajmie wyższą pozycję w klasyfikacji generalnej. U niektórych bukmacherów można obstawić także wyniki kwalifikacji, wskazując to, kto wywalczy pole position. Ponadto, zarówno przed sezonem, jak i w jego trakcie kierowcy mogą wytypować swojego kandydata do tytułu mistrzowskiego. Jeśli chodzi o zakłady na konstruktorów, te są dostępne zazwyczaj przed sezonem, jako iż kilka pierwszych wyścigów w zasadzie weryfikuje to, który bolid jest najlepszy.

Jak skuteczniej obstawiać Formuła 1 wyścig?

Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 wymagają dobrej znajomości tego sportu. Lepsze wyniki mogą uzyskiwać typerzy doskonale znający mocne i słabe strony poszczególnych zawodników, jak również bolidów. Każde Grand Prix jest bowiem nieco inne – tory są bardzo zróżnicowane, a to oznacza, że mogą premiować innych zawodników. Np. wyjątkowo trudne i kręte wyścigi uliczne – tutaj nie zawsze wygrywają najszybsze bolidy. Czasem górę bierze doświadczenie i umiejętność balansowania bezpiecznej, a zarazem szybkiej jazdy na prowadzeniu. Inaczej zachowują się także bolidy, które mogą różnic się prędkością maksymalną, przyspieszeniem, zwrotnością. Tu jednak duże znaczenie ma właściwa konfiguracja bolidu przed wyścigiem, a także zastosowana mieszanka ogumienia opon.

To właśnie niuanse pomiędzy kierowcami, bolidami oraz charakterystyką poszczególnych torów sprawiają, że obstawianie zakładów na Formuła 1 wyścig cieszy się zainteresowaniem przede wszystkim ze strony osób, które interesują się tą dyscypliną i oglądają wszystkie wyścigi. Trzeba jednak przyznać, że rozstrzygnięcia w kwestii mistrza świata mogą nastąpić bardzo wcześnie. Weźmy aktualny sezon 2022. Na cztery wyścigi przed końcem tytuł zapewnił sobie Max Verstappen, choć tak naprawdę już w połowie sezonu było pewne, że nikt nie zagrozi Holendrowi na drodze do obrony tytułu.

Czytaj również:  Jak obstawiamy mecze?

Gdzie obstawiać zakłady na Formułę 1?

Formuła 1 to najbardziej prestiżowa dyscyplina pośród sportów motorowych i nie dziwi fakt, że jest ona dostępna w wielu serwisach bukmacherskich, a jednym z nich jest serwis Superbet. Warto zwrócić uwagę na dostępne zakłady bukmacherskie, zarówno te na pojedynczy Formuła 1 wyścig, jak również na rezultaty na przestrzeni całego sezonu. Zaletą bukmachera Superbet jest bardzo rozbudowana oferta promocyjna, dzięki której gracze często mogą liczyć na atrakcyjne bonusy. Tym samym, obstawianie Formuły 1 w tym miejscu może okazać się dużo bardziej satysfakcjonujące.