Site icon legalbukmacher.pl

Jak można typować klasyk piłkarski Liverpool Everton?

Mecze derbowe w Premier League, szczególnie te między Evertonem, a Liverpoolem cieszą się niezwykle wysoką oglądalnością. Dużą zasługę ma tutaj tak naprawdę udział jednej z topowych drużyn, czyli Liverpoolu. Ostatni mecz tych zespołów miał miejsce 3 września. Wiele osób zastanawiało się, czy gościom uda się wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Zdaniem bukmacherów największe szanse na zwycięstwo mieli zawodnicy z Goodison Park. Co ciekawe, wyniki okazały się zupełnie inne i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. To tylko pokazuje, że nawet legalni polscy bukmacherzy potrafią się pomylić, a w świecie sportu nie ma czegoś takiego jak „pewniak”.

Jak typować spotkanie Liverpool – Everton?

Z uwagi na to, że nie jesteśmy zwolennikami stawiania wysokich stawek na „pewniaka”, również i podczas spotkań Liverpoolu z Evertonem odradzamy typ na zwycięstwo tych pierwszych. Sport jest na tyle nieprzewidywalny, że nawet wyraźnie mocniejszemu Liverpoolowi może się podwinąć noga, co skutkować może porażką drużyny. Poza tym, w przypadku zakładów z wyraźnym faworytem, typowanie jego wygranej jest z reguły nieopłacalne. Niskie kursy nie pozwolą, nawet przy pozytywnym rozstrzygnięciu, zgarnąć wysokich wygranych. Znacznie lepszą propozycją będzie postawienie zakładu na to, że obie drużyny strzelą gola. BBTTS to zdecydowanie najbardziej prawdopodobna opcja podczas tego spotkania. Taki wynik potwierdzają wcześniej rozegrane kolejki.

Podczas każdego z dotychczas rozegranych oficjalnych spotkań sezonu Liverpool strzelił przynajmniej jednego gola. Szczyt swoich możliwości pokazał podczas spotkania z Bournemouthem, któremu strzelił aż 9 bramek. Z kolei Everton podczas swoich pięciu spotkań tylko raz nie znalazł drogi do bramki.

Choć statystyki pokazują, że typ na to, że obie drużyny strzelą gola wydaje się być wysoce prawdopodobny, to pozostaje nutka niepewności. Oczywiście dotyczy ona tego, czy Evertonowi uda się strzelić bramkę. Jednak niezależnie od ostatecznego rezultatu, na chwilę obecną, na podstawie analizy dotychczasowych spotkań obu tych drużyn wydaje się być prawdopodobne, że właśnie tak kształtować się będą kolejne spotkania.

Ile można wygrać podczas typowania BTTS w meczach Liverpool – Everton?

To ile wygrasz podczas typowania zakładu jest zależne od wielu czynników. Pierwszy, z nich jest oczywiście kwota, jaką zdecydujesz się postawić, następnie jaki będzie kurs oferowany przez bukmachera oraz na sam koniec, czy zdecydujesz się postawić zakład pojedynczy, czy kombinowany. Dodatkowo, kolejnym czynnikiem, choć nie zawsze występującym, są promocje bukmacherskie. Podczas spotkań największych lig bukmacherzy wprowadzają atrakcyjne promocje tymczasowe, które pozwalają znacząco podnieść wygraną.

Jednak dla przykładu, podczas ostatniego meczu dla zakładu BTTS zawodnicy mogli wygrać aż 1848 złotych, przy postawionej kwocie 1200 złotych na kuponie SOLO. To daje czysty zysk na poziomie 648 złotych, co jest naprawdę atrakcyjną kwotą. Oczywiście, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z typowaniem sportu, rozważ stawianie zakładów za niższe kwoty, które choć zapewnią niższe wygrane, nie dopuszczą również do szybkiej utraty dużych środków, co nieuchronnie prowadzić cię będzie do bankructwa.

Zakład na rzuty rożne

Choć BTTS podczas spotkania Liverpool – Everton wydaje się skuteczny, to ostatni mecz pokazał, że wszystko może się zdarzyć. Dlatego kolejną, wartą rozważenia opcją, podczas starcia tych drużyn sa typy na rzuty rożne. Zarówno Liverpool, jak i Everton starają się grać agresywnie. Choć przewaga akcji i utrzymania piłki jest wyraźnie po stronie Liverpoolu, to nie da się ukryć, że i Everton stara się nadrabiać i gdy tylko ma piłkę po swojej stronie, szturmem rusza na bramkę swojego rywala. To sprawia, że spora liczba strzałów wypada poza boisko. W samym tylko wrześniowym spotkaniu kibice mogli zaobserwować 62 ataki, w tym aż 38 groźnych, po stronie Evertonu. Jeszcze lepiej sytuacja kształtowała się w przypadku Liverpoolu. Ci przeprowadzili aż 118 ataków, z których groźne okazały się aż 64 akcje.

Jak to się przekłada na rzuty rożne? Tutaj każda z drużyn wykonała powyżej 5 rzutów. Everton miał ich na swoim koncie 7, podczas gdy Liverpool aż 9. Typując rzuty rożne, najlepiej skupić się na zakładach w formule under/over. Ten typ będzie bezpieczniejszy od wskazywania konkretnej liczby rzutów rożnych, szczególnie gdy typ obejmować będzie rzuty rożne obu drużyn. Wówczas spokojnie możesz typować wartości powyżej 10.

Typowanie meczy Liverpool Everton nie należy do najprostszych. Chcąc postawić zakład na spotkanie tych drużyn, poza tradycyjną analizą statystyk, zwróć również uwagę na czas spotkania. Jak widać na przykładzie ostatniego spotkania, początek spotkań ligowych pozwolił obu drużynom na wyraźne rozluźnienie. Choć każda z nich starała się odnaleźć drogę do bramki, to wyraźnie zabrakło zacięcia, które uwidacznia się wraz ze zbliżającym się końcem spotkań ligowych. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, uda ci się zmniejszyć ryzyko wytypowania błędnego zakładu, a co za tym idzie, pozwoli ci zgarnąć wysokie wygrane.

Exit mobile version