Jak analizy meczów wpływają na typowanie?

Każdy gracz, któremu zależy na skutecznym typowaniu zakładów wzajemnych powinien wiedzieć, jak ważne jest odpowiednie analizowanie meczy. Skutecznie przeprowadzona analiza statystyk pozwala zwiększyć szansę na skuteczne wytypowanie wyniku spotkania, liczby bramek, rzutów rożnych i wielu innych elementów danej dyscypliny sportowej. Co ważne, skuteczna analiza pozwala typować odpowiednie wyniki również tym graczom, którzy nie są wiernymi kibicami. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak analizy meczy wpływają na typowanie i dlaczego warto poświęcić czas na ich przeprowadzenie.

Analizy meczów – jak wpływają na typy

Aby przeprowadzić skuteczną analizę wyników, powinieneś zacząć od ustalenia planu działania. W tym celu zapoznaj się z propozycjami bukmacherów, które wyróżniają się atrakcyjnymi kursami. Postępując w ten sposób nie zmarnujesz czasu na analizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia wyniku dla spotkania, którego kurs z ledwością pokryje podatek. Gdy już uda ci się znaleźć interesujące cię wydarzenie, możesz przejść do kolejnego punktu, jakim jest analizowanie meczy.

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na informacje ogólne. Tutaj przydatne okażą się ogólnodostępne tabele wyników. Zobaczy, na której pozycji znajduje się obecnie twój typ i jego konkurent. Sprawdź ile bramek w trakcie sezonu udało im się zdobyć, a także z jakim rezultatem kończyli dotychczasowe spotkania. W następnym kroku przejdź do analizy danych historycznych. Choć często z nowym sezonem w drużynach pojawiają się zmiany, to nigdy nie dochodzi do pełnego przetasowania składu. Dlatego warto wyciągnąć wnioski z przeszłości. Jeśli wybrana przez ciebie drużyna dotychczas zajmowała ostatnie miejsca w tabeli, to raczej nie wskoczy nagle na podium.

Musisz pamiętać, że w piłce nożnej statystyki to bogate źródło informacji. Liczni eksperci zliczają wszystkie mierzalne wartości, dając ci doskonałe narzędzie do analizy. Wiedząc, jak analizować dane z tabeli będziesz w stanie znacząco zwiększyć swoje szanse na wygraną. Chcąc mieć możliwie dokładne informacje cofnij się o co najmniej kilka sezonów. W ten sposób zyskasz znacznie szerszy obraz. Może się okazać, że drużyna, która poprzedni sezon skończyła na niskiej pozycji, w rzeczywistości radzi sobie przyzwoicie, jednak kontuzja ich kluczowego zawodnika znacząco osłabiła zespół.

Czytaj również:  Jakie kupony najczęściej są wygranymi?

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Poza danymi liczbowymi, dla skutecznej analizy meczy powinieneś zwrócić również uwagę na szereg informacji, które pozwolą ci wyłonić skuteczne typy. Wśród nich wymienić można:

  • Kontuzje w drużynie – jak już wcześniej wspomnieliśmy, kontuzja kluczowego zawodnika może sprawić, że nawet najlepsza drużyna będzie przegrywać spotkania. Chcąc postawić zakład sprawdź, jak kształtują się listy obu drużyn. Jeśli zauważysz, że w danej drużynie brakuje ich prawdziwej gwiazdy, wówczas może się okazać, że twój „pewniak” straci swoją siłę.
  • Nastroje w drużynie – sporty drużynowe mają to do siebie, że wymagają doskonałego zgrania wszystkich zawodników. Jeśli w zespole nasilają się konflikty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że siłą rzeczy zostaną one przeniesione na boisko. Aby wiedzieć, czy nic nie zaburzy gry twojego zespołu, na bieżąco śledź nowinki ze świata sportu.
  • Klasa rozgrywek – choć żaden sportowiec otwarcie o tym nie mówi, to każdy kibic widzi różnicę podczas rywalizacji na ważnych turniejach, w porównaniu do spotkań towarzyskich. Sportowcy znacznie lepiej mobilizują się podczas udziału w ważnych turniejach, co nie powinno nikogo dziwić. Jednak ty, jako typer powinieneś wziąć to pod uwagę obstawiając zakłady sportowe.

Jak analiza meczy wpływa na wynik zakładu?

Typowanie zakładów wzajemnych nie należy do najprostszych zadań. Sport jest na tyle żywiołowy i nieprzewidywalny, że zakłady stanowią doskonałe źródło dochodu dla bukmacherów. Szczególnie wysokie zyski bukmacherzy osiągają w przypadku graczy, którzy typują pod wpływem emocji, stawiając na swoje ulubione drużyny lub pewne typy z internetu.

Decydując się na przeprowadzenie pełnej analizy meczy jesteś w stanie kontrolować swoje typy. Wiedząc, jak dotychczas kształtowały się wyniki, jesteś w stanie oszacować, na ile prawdopodobne jest, że w wybranym przez ciebie spotkaniu padnie taki, a nie inny wynik. Przeprowadzając analizę statystyk nie grasz „na żywioł”. Masz kontrolę nad swoimi typami.

Czytaj również:  Jak trafić dokładny wynik?

Jednak aby analizy mogły być w pełni skuteczne i zwiększyły twoje szanse na wygraną, powinieneś ograniczyć liczbę typowanych sportów. Skuteczna analiza meczy powinna być możliwie jak najbardziej rozbudowana. Wyłącznie analizując wszystkie dane z bieżącego sezonu, a także dane historyczne, będziesz mógł mówić, o przeprowadzonej analizie. Niektórzy typerzy każdego dnia stawiają nawet po kilkadziesiąt zakładów. Jednak w takiej sytuacji nie można oczekiwać odpowiedniego przygotowania. Szczególnie, gdy zakłady dotyczą więcej niż jednej ligi z jednej dyscypliny sportowej. Pamiętaj, że w zakładach bukmacherskich liczy się jakość typów, a nie ich ilość, ponieważ wyłącznie odpowiednie przygotowanie do typowania zwiększy twoją szansę na wygraną.