Informujemy o tym, kto jest mistrzem świata w piłce nożnej

Piłka nożna to bez wątpienia jedna ze szczególnie lubianych dyscyplin sportowych. W każdym kraju piłkarze cieszą się wielką popularnością, a ich dokonania na boisku śledzą wierni kibice. O ile część z nich na bieżąco śledzi spotkania ligowe swoich ulubionych klubów, tak spory odsetek interesuje się piłką nożną wyłącznie podczas wydarzeń o charakterze międzynarodowym. Wówczas zauważyć można wyraźny wzrost populacji kibiców. To wyraźnie wskazuje, że piłka nożna jest sportem numer jeden dla większości społeczeństwa. Żadna inna dyscyplina sportowa nie wiąże się z tak wielkimi emocjami, a przy tym nie generuje tak ogromnych zysków, jak piłka nożna.

Dotychczas odbyło się 21 spotkań, podczas których najlepsze reprezentacje świata zawalczyły o tytuł mistrza. W 2022 roku Mistrzostwa odbędą się na przełomie listopada i grudnia, w Katarze. Jednak zanim poznamy nowego Mistrza świata w piłce nożnej, warto przypomnieć sobie, kto dotychczas może się poszczycić tym tytułem.

Kto jest Mistrzem Świata w piłce nożnej?

Ostatnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbyły się w Rosji w 2018 roku. Mecz finałowy odbył się 15 lipca, a o tytuł najlepszej drużyny walczyły 32 reprezentacje. Podczas mistrzostw swój debiut miały reprezentacje Panamy i Islandii. Od 14 czerwca, kiedy to miał miejsce pierwszy mecz, rozegrane zostały 64 mecze, na 12 stadionach w aż 11 miastach.

Wydarzenie to było pierwszym turniejem, który odbył się w Europie Wschodniej, a co więcej, był to pierwszy mundial, podczas którego zastosowano specjalistyczną technikę wideoweryfikacji decyzji sędziów, które pozwolą wychwycić ewentualne niedopatrzenia arbitrów.

Po rozegraniu fazy grupowej i ćwierćfinałów, o tytuł Mistrza Świata rywalizowali Francja, Belgia, Chorwacja i Anglia. Ostatecznie tą najlepszą drużyną okazała się drużyna z Francji.

Kto zostanie mistrzem świata w 2022 roku?

Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2022. Pierwsze mecze mają być rozegrane już w listopadzie. Bukmacherzy już zacierają ręce w oczekiwaniu na wysokie zyski, z kolei typerzy szukają najlepszych analiz, które w założeniu pomogą im podjąć odpowiednią decyzję podczas typowania nowego mistrza świata.

Czytaj również:  Piast Gliwice – Raków Częstochowa analiza i typy

Typy na Mistrza Świata w mundialu 2022 należą do zakładów długoterminowych, dlatego warto mieć na uwadze, że pierwotne kursy wraz ze zbliżającymi się finałami będą się zmieniały dynamicznie. Obecnie można zauważyć, że nawet analitycy legalnych polskich bukmacherów mają trudności ze wskazaniem drużyny, która zajmie pierwsze miejsce.

Obecna klasyfikacja na chwilę obecną nie daje pełnego poglądu na to, jak mogą kształtować się ostateczne wyniki, to warto już wcześniej mieć jakikolwiek pogląd.

Średnia wartość kursów dla poszczególnych drużyn, na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata kształtuje się następująco:

  • Brazylia – średni kurs na poziomie 6.00,
  • Anglia – średni kurs na poziomie 6.50,
  • Francja – średni kurs na poziomie 7.00,
  • Hiszpania – średni kurs na poziomie 9.00,
  • Argentyna – średni kurs na poziomie 9.00,
  • Belgia – średni kurs na poziomie 12.50,
  • Niemcy – średni kurs na poziomie 12.50,
  • Portugalia – średni kurs na poziomie 12.50,
  • Holandia – średni kurs na poziomie 12.50,

Dla osób, którym marzy się zdobycie tytułu Mistrza Świata w piłce nożnej nie mamy dobrych wiadomości. Zdecydowana większość legalnych polskich bukmacherów nie ocenia naszych szans szczególnie wysoko, wystawiając kurs na poziomie 150.00.

Jednak warto przy tym podkreślić, że obecna tabela nie specjalnie rozjaśnia sytuacje. Brak wyraźnego faworyta sprawia, że typowanie zakładu długoterminowego już teraz może się okazać mocno ryzykowne. Trzy drużyny, w tym obecny mistrz świata w piłce nożnej oceniani są na podobnym poziomie prawdopodobieństwa.

Obecnym faworytem, choć nie wyraźnym, jest Brazylia. Duży wpływ na taką ocenę miały z pewnością eliminacje, które zawodnicy z Brazylii przeszli niczym burza. Zawodnicy z Anglii z kolei na wysokie noty zasłużyli dzięki rozgrywkom podczas EURO 2020. Choć ostatecznie drużyna z wysp przegrała podczas finału ostatnich mistrzostw świata, to nie da się ukryć, że zawodnicy wciąż wspinają się na szczyt swoich możliwości. Francja nie mogła się nie znaleźć w czołówce zestawienia. Obecny mistrz świata będzie bronił swojego tytułu, co z pewnością doda piłkarzom energii do gry.

Czytaj również:  Genk - Servette Genewa analiza i typy

Gdzie typować Mistrzostwa Świata w piłce nożnej?

Zakłady długoterminowe na Mistrza Świata w piłce nożnej są dostępne w ofercie każdego legalnego polskiego bukmachera. Jednak musisz przy tym pamiętać, że każdy operator wystawia własne kursy. Dlatego jeśli chcesz znaleźć najciekawszą propozycję, powinieneś zapoznać się z ofertą każdego operatora.

Jeśli do tej pory nie założyłeś konta, możesz dodatkowo skorzystać z możliwości, jakie dają bonusy powitalne. Zakładając całkowicie nowe konto u bukmachera możesz liczyć na atrakcyjne pakiety powitalne, które pozwolą ci typować zakłady przy niższym udziale środków własnych. Szczególną uwagę zwróć na dostępność bonusu freebet, który pozwoli ci postawić swój zakład całkowicie za darmo.