Czym jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka to bardzo popularna promocja bukmacherska, w ramach której gracz może obstawić zakład nie narażając się na straty. Nawet jeśli jego typ okaże się błędny, bukmacher zwróci mu pieniądze. Z tego typu promocjami spotkamy się w wielu serwisach bukmacherskich. Odbierając zakład bez ryzyka warto jednak zwrócić na kilka istotnych czynników, które są opisane w regulaminie. To od nich zależy, w jaki sposób można wykorzystać taki zakład.

Na czym polega zakład bez ryzyka?

Jak sama nazwa wskazuje, zakład bez ryzyka to taki zakład, w którym niezależnie od rezultatu nie zachodzi ryzyko poniesienia straty. Jeśli Twój typ okaże się przegrany, bukmacher zwróci Ci stawkę zakładu. Jest to zatem promocja cashback, choć za chwilę wyróżnimy pewne różnice pomiędzy tymi dwoma pojęciami. Zakład bez ryzyka coraz częściej pojawia się w ofercie bukmachera w kontekście promocji powitalnej, choć w praktyce może być również prezentem dla graczy, którzy aktywnie korzystają z usług tego samego bukmachera. Wykorzystując promocje bukmacherskie zawsze należy zwrócić uwagę na ich regulamin – to tutaj znajdziemy kluczowe zapisy, które decydują o tym, w jaki sposób można wykorzystać promocję.

Zakład bez ryzyka a cashback – jakie są różnice?

Najprościej rzecz ujmując, każdy zakład bez ryzyka to cashback, ale nie każdy cashback to zakład bez ryzyka. Zakład bez ryzyka to promocja, w której gracz odzyskuje całość stawki zakładu w sytuacji, gdy zawarte przez niego typy na kuponie okażą się nietrafione. Z kolei cashback to promocja, w której gracz otrzymuje zwrot stawki lub wielu stawek zgodnie z regulaminem promocji. Jest to znacznie szersza promocja, w której gracz może otrzymać np. zwrot 20% stawek z przegranych kuponów spełniających określone wymagania. A zatem, cashback przyjmuje nieco bardziej elastyczną formę i absolutnie nie musi zwracać całej stawki, tak jak ma to miejsce w przypadku zakładu bez ryzyka.

Czytaj również:  Czym jest zakład Maxikombi i jak grać?

Na co zwrócić uwagę obstawiając zakład bez remisu?

Obstawiając zakład bez ryzyka należy zerknąć na regulamin i poznać najważniejsze warunki promocji. Tylko w ten sposób można wykorzystać potencjał promocji i uzyskać zwrot stawki za przegrany zakład. Na co dokładnie należy zwrócić uwagę?

  • Rodzaj zakładu – bukmacher może wymagać, aby zakład bez ryzyka był konkretnym typem zakładu, np. zakładem combi zawierającym przynajmniej 3 selekcje. Ponadto, obowiązywać może minimalny kurs całkowity oraz minimalny kurs każdej selekcji.
  • Minimalna stawka – często również trzeba zawrzeć zakład za określoną stawkę, która uprawnia do skorzystania z promocji. Najlepiej jest oczywiście postawić stawkę, którą będzie można odzyskać w ramach promocji. Przykładowo, jeśli jest to zakład bez ryzyka do 200 zł, aby w pełni wykorzystać tę promocję, trzeba będzie obstawić właśnie 200 zł.
  • Warunek obrotu – w regulaminie promocji trzeba także sprawdzić, czy obowiązuje warunek obrotu. To znaczy, czy kwota, którą otrzymamy w przypadku ewentualnej przegranej podlega obrotowi, czy też może zostać od razu wypłacona z konta.
  • Podatek od stawki – w regulaminie promocji należy także zwrócić uwagę, czy zwrot za przegrany zakład obejmuje podatek od stawki, czy też wyłącznie bezpośrednią stawkę zakładu.

Promocje bukmacherskie bez wątpienia potrafią zaoferować nam atrakcyjne warunki do obstawiania zakładów i wyjątkiem w tej kwestii nie jest zakład bez ryzyka. Zawsze należy jednak zapoznać się z regulaminem promocji, aby wykorzystać ją w prawidłowy sposób.

Jakie korzyści oferuje zakład bez remisu?

Z pomocą zakładu bez ryzyka możesz zagrać o wysokie wygrane, nie narażając się na straty. Weźmy dla przykładu zakład bez ryzyka 200 zł. Wielu graczy bałoby się obstawić tak duży zakład, gdyby stawkę można było stracić w wyniku nietrafionych typów. Gdy mamy gwarancję zwrotu w przypadku przegranej, jesteśmy bardziej skłonni obstawić taki zakład. Przy kursie na poziomie 3,00 walczymy w sumie o 600 zł, w to pokazuje, że potencjał promocji jest naprawdę duży. Nie dziwi fakt, że wielu graczy bardziej docenia taką promocję, zamiast tradycyjnego bonusu depozytowego. Warto jednak zaznaczyć, że dobry zakład bez ryzyka powinien być zwolniony z warunku obrotu.

zakład bez ryzyka

Którzy bukmacherzy oferują swoim klientom taką promocję?

Zakład bez ryzyka to niezwykle popularna promocja, z która spotkamy się w wielu serwisach bukmacherskich, zarówno w formie bonusu powitalnego, jak również promocji adresowanej do stałych klientów bukmachera. W ramach promocji powitalnej dostępnej w serwisie Superbet, nowi gracze mogą liczyć na cashback do 3500 zł za pierwszy tydzień gry po dokonaniu wpłaty. W ramach tej promocji gracz otrzymuje zwrot sumy przegranych stawek, jeśli zakończy tydzień na minusie. Do tego dochodzi tradycyjna premia depozytowa oraz dwa freebety. W Superbet zakład bez ryzyka mogą „upolować” także stali klienci, którzy regularnie obstawiają zakłady w serwisie tego bukmachera. Obszerna oferta promocyjna to jeden z największych atutów marki Superbet.

Czytaj również:  Dlaczego przy rejestracji u bukmachera muszę podać numer konta?