Site icon legalbukmacher.pl

Czy Superbet pozwoli obstawiać plebiscyt na najlepszego sportowca?

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku jest organizowany od 1926 roku. Kapituła wyznacza grupę 30 zawodników (lub drużyn), które będą walczyć o tytuł, natomiast decydujący wpływ na wyniki mają widzowie, którzy mogą głosować przez Internet, drogą SMS-ową lub przesyłając głosy tradycyjną pocztą. Plebiscyt na najlepszego sportowca 2022 roku zapowiada się szczególnie emocjonująco, biorąc pod uwagę liczbę godnych kandydatów.

Najważniejsze zasady Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”

W październiku wyznaczona kapituła przygotowuje listę 30 sportowców (lub reprezentacji), którzy powalczą o tytuł najlepszego sportowca roku. W listopadzie lista może zostać jednak zaktualizowana, jeśli wywalczone zostaną szczególnie istotne sukcesy. Od listopada do ostatniego tygodnia grudnia miejsce ma głosowanie. Plebiscyt na najlepszego sportowca jest rozstrzygany głosami kibiców. To oni mogą głosować na swoich kandydatów. Można to zrobić pocztą tradycyjną, SMS-owo lub przez Internet. Widzowie wypełniają listę złożoną z 10 pozycji – sportowiec na pierwszym miejscu otrzyma 10 punktów, sportowiec na drugim 9 i tak do miejsca 10 za 1 punkt. Na początku stycznia Przegląd Sportowy we współpracy z Polsatem organizuje uroczystą galę, na której następuje ogłoszenie wyników, od miejsca 30, aż do wielkiego zwycięzcy.

Kto wygrywał plebiscyt w ostatnich latach?

W ostatnich dziesięciu latach aż trzy zwycięstwa odnosił Robert Lewandowski. W latach 2014 i 2017 nagrodę odebrał mu Kamil Stoch, natomiast w roku 2016 Anita Włodarczyk. Rok 2018 należał do Bartosza Kurka, a 2019 do Bartosza Zmarzlika. Warto jeszcze wspomnieć lata 2009 – 2013, w których nieprzerwanie wygrywała Justyna Kowalczyk. To ona z dorobkiem pięciu zwycięstw posiada rekord największej liczby tytułów. Po cztery tytuły otrzymywali: Irena Szewińska, Stanisława Walasiewicz oraz Adam Małysz. Spore szanse na dołączenie do tego grona ma Robert Lewandowski.

Faworyci w plebiscycie na najlepszego sportowca 2022 roku

Plebiscyt na najlepszego sportowca 2022 roku zapowiada się szczególnie ciekawie, biorąc pod uwagę, jak bardzo był to udany rok dla polskiego sportu. Brąz Dawida Kubackiego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, wicemistrzostwo świata polskich siatkarzy, zaskakująco dobry występ i czwarte miejsce koszykarzy na Mistrzostwach Europy, kolejny złoty medal Pawła Fajdka na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce, trzeci tytuł mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Do tego dochodzi niezmiennie znakomity Robert Lewandowski, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie.

Wydaje się jednak, że 2022 roku ma jedną, zdecydowaną faworytkę, a jest nią Iga Świątek. 8 wygranych turniejów, w tym 2 tytuły wielkoszlemowe, kolejne tygodnie na fotelu liderki światowego rankingu, niesłychana seria 36 kolejnych zwycięstw – najdłuższa w XXI wieku. A to wciąż nie koniec sezonu, bo przed nami jeszcze WTA Finals, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata. Dodajmy do tego, że Świątek jest bardzo lubiana przez publiczność, a to oznacza, że ma ogromne szanse na zwycięstwo w plebiscycie. W 2020 roku zajęła drugie miejsce, ustępując Robertowi Lewandowskiemu. To zresztą zapoczątkowało serię słynnych memów z Lewandowskim i Świątek w rolach głównych. Omawiając faworytów warto jednak pamiętać, że plebiscyt na najlepszego sportowca rządzi się swoimi prawami, a decydujący głos mają kibice, a jak mówi stare powiedzenie: łaska kibica na pstrym koniu jeździ. 

Jak obstawiać wyniki plebiscytu?

Plebiscyt na najlepszego sportowca roku budzi duże zainteresowanie ze strony kibiców, którzy chętnie biorą w nim udział, ale również obstawiają swoje typy na zwycięzcę na zakładach bukmacherskich. Wielu bukmacherów posiada w swojej ofercie ten plebiscyt. Obstawianie zakładów jest banalnie proste. Wystarczy wybrać kurs przypisany przy nazwisku sportowca, który naszym zdaniem zostanie wybrany przez publiczność. Teraz pozostaje wybrać stawkę zakładu i potwierdzić kupon. Zakłady są dostępne już w listopadzie, w momencie, gdy ogłoszone zostaną kandydatury. Niektórzy bukmacherzy oferują nawet zakłady H2H, w których typerzy mają możliwość obstawiania, który sportowiec z danej parze zajmie wyższe miejsce w plebiscycie.

Czy Superbet zaoferuje zakłady na plebiscyt na najlepszego sportowca?

Tak, legalny bukmacher Superbet może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą zakładów bukmacherskich, w których dostępne są także zakłady specjalne na wydarzenia oraz eventy związane ze światem sportu. Jednym z takich właśnie wydarzeń jest coroczny Plebiscyt na najlepszego sportowca roku organizowany przez Przegląd Sportowy do spółki z Polsatem. Tegoroczny plebiscyt już teraz zapowiada się arcyciekawie – w tym roku wielu wybitnych sportowców zasłużyło sobie na tytuł najlepszego, ale zwycięzca może być tylko jeden. Biorąc pod uwagę rangę sukcesów i globalną popularność, w roku 2022 faworytką plebiscytu wydaje się Iga Świątek. Pamiętajmy o tym, że każdy z nas ma możliwość oddania swoich głosów w plebiscycie.

Exit mobile version