Czy istnieje jakiś opłacalny system bukmacherski?

Gracze pragnący poprawić swoje wyniki w obstawianiu zakładów bukmacherskich często trafiają w końcu na systemy bukmacherskie nazywane także strategiami. Istnieje wiele różnorodnych systemów, które mają ustrukturyzować i uporządkować obstawianie zakładów bukmacherskich. Rodzi się jednak pytanie, czy istnieje opłacalny system bukmacherski? Tutaj wiele zależeć będzie od umiejętności gracza oraz konsekwencji w stosowaniu danego systemu.

Co to jest system bukmacherski?

System bukmacherski możemy określić zbiorem zasad oraz reguł, które decydują o sposobie dobierania stawek na kolejne zakłady bukmacherskie. Kluczowym czynnikiem są kryteria, na podstawie których dobierane są stawki. Systemy są tworzone w taki sposób, aby ostatni wygrany zakład gwarantował zysk lub przynajmniej wyjście na zero. O ile w teorii wszystko się zgadza, o tyle już w praktyce niekoniecznie. Weźmy chociażby systemy bazujące na progresji, w których stawka bardzo szybko rośnie. Nawet przy założeniu, że graczowi wystarczyłoby kapitału na dalsze trzymanie się zasad systemu, z czasem pojawiłaby się blokada związana z górnym limitem stawek w serwisie bukmacherskim.

Celem systemu bukmacherskiego jest uporządkowanie gry. Wielu typerów popełnia błędy związane z obstawianiem pod wpływem emocji oraz obstawianiem bez zwrócenia uwagi na optymalną stawkę zakładu. To bardzo szybko prowadzi do strat. A zatem, opłacalny system bukmacherski nie tyle zwiększa szansę na zanotowanie zysków, co po prostu zmniejsza ryzyko poniesienia dużych strat.

Popularne systemy obstawiania zakładów bukmacherskich

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie bazują na progresji. Weźmy chociażby klasyczny system Martingale’a, w którym po każdym przegranym kuponie podwyższa się stawkę dwukrotnie, aby wygrany zakład przyniósł zysk, nawet pomimo serii przegranych. Kurs musi wynosić przynajmniej 2,24. Jednak bardzo szybkie tempo wzrostu stawek, podatek od stawki, a także górny limit stawek sprawia, że nie jest to opłacalny system bukmacherski. Bardzo podobnie działają inne progresje: system Fibonacciego, system d’Alemberta czy też system Labouchere’a.

Jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych systemów jest płaska stawka, w którym na początku ustala się kapitał całkowity, a następnie dzieli tę kwotę na liczbę zakładów, którą chce się postawić. Dla przykładu mamy 1000 zł i chcemy obstawić 50 zakładów. A zatem, stawka każdego zakładu wynosić będzie 20 zł. Popularną odmianą jest stawkowanie procentowe, w którym ustala się, że stawką zakładu będzie określony procent dostępnego kapitału. Za bardzo opłacalny system bukmacherskich uchodzi kryterium Kelly’ego, w którym dobiera się stawkę na podstawie ryzyka.

Opłacalny system bukmacherski – Czy istnieją skuteczne systemy bukmacherskie?

Z pewnością nie istnieją systemy bukmacherskie, które dawałaby gwarancję wygranej. Istnieją jednak opłacalne systemy bukmacherskie, które pozwalają zmniejszyć ryzyko szybkiej utraty wszystkich środków. Na pewno warto wybrać mniej ryzykowny system, jak chociażby płaska stawka, stawka procentowa lub kryterium Kelly’ego. Do tego należy nauczyć się rozróżniania zakładów opłacalnych od tych, których kursy są niewarte uwagi. Tutaj bardzo istotny jest system Valuebet, w którym gracz szuka opłacalnych zakładów, w których kurs jest nieproporcjonalnie wysoki do prawdopodobieństwa trafienia. Bukmacherzy absolutnie nie są nieomylni i takie zakłady można jak najbardziej znaleźć.

Jak poprawić swoją skuteczność w obstawianiu zakładów?

Gracze na pewno powinni podszkolić się w umiejętności wykonywania analizy przedmeczowej. W trakcie tej analizy należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą realny wpływ na przebieg walki. Na podstawie uzyskanych informacji można oszacować prawdopodobieństwo, z jakim wybrane spotkanie zakończy się danym rezultatem. To właśnie na postawie prawdopodobieństwa można następnie ocenić realną wartość zakładu i poszukać valuebetów, a także dobrać odpowiednią stawkę zakładu na podstawie kryterium Kelly’ego. Przy realizacji analizy przedmeczowej na pewno pomaga szeroka znajomość danej dyscypliny sportu i systematyczne śledzenie wyników i statystyk.

Czytaj również:  Zakłady bukmacherskie: jakie są rodzaje graczy?
opłacalny system bukmacherski

Opłacalny system bukmacherski – najlepsze propozycje

No dobrze, wracając do kluczowego pytania: czy istnieje opłacalny system bukmacherski? Dobrze dobrane systemy bukmacherskie na pewno zmniejszają ryzyko szybkiej utraty kapitału, a także zwiększają szansę na zanotowanie satysfakcjonującego wyniku. Nie dają jednak takiej gwarancji. A jaki system bukmacherski można uznać za najbardziej opłacalny? Naszym zdaniem najlepsze rezultaty przynosi analiza przedmeczowa i szukanie valuebetów, a następnie dobieranie stawki zakładu na podstawie kryterium Kelly’ego. Choć takie obstawianie wymaga nieco więcej czasu, to realnie można poprawić swoje wyniki na zakładach bukmacherskich. Z kolei początkującym graczom możemy polecić stawkę płaską lub stawkę procentową. To idealny sposób na uporządkowanie zakładów.


W środowisku bukmacherskim nie brakuje osób, które nie mają pomysłu na to, jak osiągnąć sukces. Zazwyczaj grają oni bez żadnego pomysłu typując to, przyjdzie im do głowy, ewentualnie to, co aktualnie znajduje się w ofercie.

Gra bez podstawowej analizy i za całość kwoty nie przynosi zazwyczaj dużych rezultatów i powoduje porażki. Istnieją sprawdzone systemy, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Dzisiaj właśnie przedstawiamy opłacalny system bukmacherski, który pomoże osiągnąć zysk. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Jak wygląda system bukmacherski?

Warto zacząć od tego, że mając wpłacone środki na konto gracza należy umiejętnie nimi dysponować i we właściwy sposób dobierać stawki. To na pewno proste nie jest, zwłaszcza dla graczy, którzy z zakładami bukmacherskimi nie mają aż tak wiele do czynienia i ich styczność z tą branżą nie jest zbyt długa. Jak zatem zacząć grać, aby osiągnąć zysk?

Gracz nie powinien nastawiać się na to, że od razu zgarnie wielką pulę. Od czasu do czasu może się to udać, ale chcąc osiągać regularny zysk należy zagrać nieco bezpiecznej. Istotne jest to, aby umiejętnie dobrać stawkę pod wyższy lub niższy kurs.

Jeśli mamy do czynienia z wyższym, to logiczne, że stawka będzie mniejsza, aby w razie niepowodzenia nie stracić zbyt wiele. Analogicznie tak samo będzie w drugą stronę, to znaczy przy mniejszym kursie gracz zagra za wyższą stawkę. Przedstawimy to na konkretnym przykładzie.

Opłacalny system bukmacherski tak naprawdę możemy sobie stworzyć sami. Wiele zależy od tego, z jakim budżetem mamy do czynienia. Jeśli będzie to depozyt w wysokości 100 PLN możemy założyć, że kursy mniejsze, a więc w wysokości od 2.00 w dół to 5% całości budżetu, a więc w okolicach 5 PLN. Kursy w wysokości od 2.00 do 5.00 to 3% całości stawki, a więc 3 PLN.

Wartości większe niż kurs 5.00 to jeszcze mniejsza granica, załóżmy 2%. Nie mamy do czynienia ze zbyt wysokimi stawkami, aczkolwiek tutaj minimalizujemy ryzyko porażki całego budżetu i mamy gotowy system, na którym możemy bazować przez dłuższy czas. Ważne, by tego się trzymać i nie zwieszać głowy po ewentualnej porażce w 1 czy 2 zakładach.

Oczywiście największe szanse ma gracz, jeśli na jego kuponie znajduje się niewielka liczba zdarzeń. Trudno oczywiście trafić singla z kursem powyżej 5, aczkolwiek w przypadku najmniejszej bariery, a więc kursów z wysokością 2 i mniejszą takie rozwiązanie jest już jak najbardziej możliwe. Im mniej propozycji, tym większe prawdopodobieństwo pozytywnego rozstrzygnięcia.

Lepiej mniej, a regularnie

Logiczne jest, że stosując wyżej wspomniany opłacalny system bukmacherski lepiej jest wygrywać mniej, ale częściej. Wówczas osiągamy regularny zysk i konto gracza stale się zwiększa, chociaż pewnie będą tacy, którzy powiedzą, że to nieopłacalne w krótszej perspektywie czasu, ponieważ zyski nie są zbyt duże.

No cóż, nie każdy musi stosować się do takich wytycznych i grać tak, jak mu się podoba.

Czytaj również:  Co to znaczy draw?

Oczywiście osiągnięcie zysku w pierwszym miesiącu i utrzymanie tego stanu w następnych nie będzie sprawą łatwą i może okazać się tak, że w którymś kolejnym dojdzie do sytuacji, gdzie gracz będzie na minusie, aczkolwiek im dalej w system, tym stawki zaczną się zwiększać, a to będzie powodować większy obrót i wyższe wygrane. Mamy tu do czynienia z przykładem systemu, który od gracza wymaga cierpliwości.

Czy taki system okaże się opłacalny okaże się dopiero po jakimś czasie, na początku efekty mogą być niezauważalne. W zasadzie jak każdy system, tak i ten ma swoje plusy i minusy.

Plusem na pewno jest niższe stawkowanie, co znacznie zmniejsza ryzyko utraty całości stawki.

Minusem na pewno nieco wyższe kursy wymagane przy takim depozycie do osiągnięcia wyższych zarobków. Czy istnieje zatem jakiś inny opłacalny system bukmacherski?

Stawianie remisów efektem na sukces?

Istnieje pewna znana metoda, o której zapewne słyszała duża grupa graczy, ale nie każdy z nich miał okazję ją zastosować. Mówi się tutaj o systemie marginale, a więc obstawianiu remisów, najlepiej w przypadku piłki nożnej lub hokeja, gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia takiego rozstrzygnięcia jest po prostu największe.

O co chodzi w tym systemie? Otóż na początek gracz musi dysponować dosyć solidnym budżetem, ponieważ zakłada on, że po zagraniu konkretnego rozstrzygnięcia, jakim jest remis i nieudanym typie stawka musi się podwoić. Gra się tak aż do momentu, w którym uda się trafić. Statystycznie wyliczono, że niezależnie od tego, który z kolei jest to typ, tak czy inaczej graczowi uda się osiągnąć zysk.

System martingale to zdecydowanie jedna ze skuteczniejszych, ale i jedna ze starszych metod zarabiania w zakładach bukmacherskich. Oczywiście metodę tę można zmienić, aby w jakiś sposób sobie ułatwić, to znaczy spróbować zagrać na zwycięstwo bądź w jakikolwiek inny znany sobie sposób, aczkolwiek istotne jest to, aby kurs na dane rozstrzygnięcie nigdy nie był niższy niż 2.

W przypadku wygranej chodzi przecież o to, aby podwoić swoją stawkę. Tylko tak zapewnimy sobie zysk. Remisy jednak są w tym przypadku stosowane najczęściej, ponieważ nie zdarzyła się chyba sytuacja, aby kurs na takie rozstrzygnięcie był niski, zazwyczaj wynosi on ponad 3, niekiedy w okolicach 4.

Plusem takiego systemu jest na pewno fakt, że prędzej czy później gracz wygra i osiągnie zysk, aczkolwiek jak każda metoda gry w zakładach bukmacherskich, tak i ta posiada niestety minusy.

Do tych należą na pewno to, że należy posiadać dosyć spory kapitał, ponieważ na początku może nastąpić ryzyko dosyć sporej utraty stawki.

Gra za duże sumy może sprawić, że gracz po pewnym czasie zrezygnuje z tego systemu i ostatecznie zostanie z niczym, a sam bukmacher w takich przypadkach może, w sumie ma prawo do nałożenia na niego limitów na grę i wpłaty. Minusów jest w sumie więcej niż plusów, więc ten opłacalny system bukmacherski jest jednak do rozważenia.

Inny system podwyższania stawek

Kolejny opłacalny system bukmacherski ma na celu podwyższanie stawek i jest w swoim działaniu niezwykle interesujący.

Nazywa się on ciągiem Fibonacciego. Tutaj również stosuje się go w przypadku wyższych kursów, najlepiej remisów, a żeby osiągnąć konkretny zysk stawia się sumę dwóch poprzednich stawek.

Jaki osiągniemy zysk i ile będzie stawiać zależne jest oczywiście od tego, ile będzie wynosić stawka początkowa. Ważne jest to, że idziemy poziom wyżej ze stawką i zwiększamy ją w przypadku, kiedy zakład okazał się nietrafiony. Jeśli uda się wygrać, wówczas cofamy się do poprzedniego poziomu, a więc zmniejszamy naszą stawkę.

Czytaj również:  Wyścigi konne typy

Oczywiście ten system jest bardzo podobny do wymienionego wyżej, ale niesie za sobą dużą liczbę minusów. Tutaj często przegrywając może dojść do tego, że dojdziemy do wysokich stawek. Stąd też na koncie gracza potrzebna jest całkiem spora suma i najlepiej, aby limity na grę były ustawione jak najwyżej, aby bukmacherzy nie ograniczyli w żaden sposób gry.

Oczywiście na samym początku, jeśli ustalimy sobie niski wkład sumy stawek, jak i potencjalne wygrane będą rosnąć pomału. Tak więc chcąc w tym przypadku coś ugrać lepiej zacząć od wyższej stawki albo, czego raczej nikt by nie chciał, przegrać sporą ilość zakładów pod rząd.

Surebety najbardziej opłacalne?

Każdy z powyższych systemów niesie za sobą pewne ryzyko i jak widać mają one niestety więcej wad niż zalet. Kolejnym sposobem, który jednak w każdym przypadku może dać opcję wygranej są surebety. Na pewno wiele osób grających w zakładach bukmacherskich słyszało o tym sposobie, aczkolwiek warto przedstawić go tym jeszcze niewtajemniczonym.

Mamy tutaj do czynienia z pewnymi zakładami, które w każdym przypadku niosą zysk. Chodzi tutaj o to, aby znaleźć wartościowe zakłady, najlepiej w systemie dwudrogowym. Nie jest w tym przypadku wymagana żadna wiedza na temat danego spotkania.

Istotą jest wyszukanie meczu, gdzie na danego zawodnika kurs będzie odpowiednio wysoki. Weźmy to na przykładzie tenisa. Bukmacher wystawia kursy na poziomie 1.5 na faworyta i 2.2 na drugiego zawodnika u jednego bukmachera, a także 1.3 i 3.3 u innego.

O to właśnie tu chodzi, aby umiejętnie na dany zakład umieć znaleźć najwyższe kursy. Pierwszy zakład za 100 PLN daje nam potencjalną wygraną w wysokości 150 PLN. Wówczas do gry wchodzi matematyka, ponieważ musimy dowiedzieć się, ile należy postawić, aby zagrać na drugiego gracza.

Dzielimy zatem potencjalną wygraną z pierwszego zakładu przez najwyższy spotkany kurs. 150 podzielone na 3.3 daje nam około 45,45 PLN. Jest to stawka konieczna do obstawienia na drugiego zawodnika.

W tym przypadku, jeśli dany gracz wygra również otrzymujemy 150 PLN. Warto zatem zauważyć, że gracz łącznie obstawił 145,45 PLN, zaś jego wygrana, niezależnie od tego, który zawodnik przechylił szalę na swoją stronę wyniosła 150 PLN. Gracz zatem jest na plus o 4,55 PLN.

Oczywiście jest to przykład tego, że na surebetach można wygrywać. Zysk jest gwarantowany w każdym przypadku, o ile bukmacher nie zauważy, że ma to czynienia z tym systemem bukmacherskim, a zazwyczaj jest tak, że firmy nie tolerują tego sposobu grania i mogą zamknąć konto gracza bądź anulować zakład i zwrócić mu całą stawkę. Takie sposoby są jednak dosyć rzadko spotykane.

Surebety oczywiście również mają swoje minusy, gdyż należy mieć wiele kont bukmacherskich, aby móc wybierać najwyższe możliwe kursy na interesujące gracza spotkanie. Należy dodatkowo dysponować dosyć dużą kwotą pieniężną, gdyż tylko tak zauważalny będzie zysk. Pomimo tego wydaje się, że surebety są na ten moment jedynym skutecznym sposobem na zysk w zakładach bukmacherskich.

Warto obstawiać przemyślane typy

Oczywiste jest, że same typy, które obstawi gracz w swoim systemie muszą mieć jakiś sens. Stąd też nie mogą być to propozycje wzięte znikąd, ponieważ taka gra nie przyniesie żadnego skutku i w bardzo krótkim czasie dojdzie do utraty całości depozytu.

Dobrze w przypadku gracza, jeśli ma on jakąś wiedzę na temat danych rozgrywek, potrafi przeanalizować spotkanie i na tej podstawie wyciągnąć odpowiednie wnioski. To plus umiejętne stawkowanie może dać o wiele lepsze rezultaty w postaci zysków.