Czy istnieje jakiś opłacalny system bukmacherski?

Gracze pragnący poprawić swoje wyniki w obstawianiu zakładów bukmacherskich często trafiają w końcu na systemy bukmacherskie nazywane także strategiami. Istnieje wiele różnorodnych systemów, które mają ustrukturyzować i uporządkować obstawianie zakładów bukmacherskich. Rodzi się jednak pytanie, czy istnieje opłacalny system bukmacherski? Tutaj wiele zależeć będzie od umiejętności gracza oraz konsekwencji w stosowaniu danego systemu.

Co to jest system bukmacherski?

System bukmacherski możemy określić zbiorem zasad oraz reguł, które decydują o sposobie dobierania stawek na kolejne zakłady bukmacherskie. Kluczowym czynnikiem są kryteria, na podstawie których dobierane są stawki. Systemy są tworzone w taki sposób, aby ostatni wygrany zakład gwarantował zysk lub przynajmniej wyjście na zero. O ile w teorii wszystko się zgadza, o tyle już w praktyce niekoniecznie. Weźmy chociażby systemy bazujące na progresji, w których stawka bardzo szybko rośnie. Nawet przy założeniu, że graczowi wystarczyłoby kapitału na dalsze trzymanie się zasad systemu, z czasem pojawiłaby się blokada związana z górnym limitem stawek w serwisie bukmacherskim.

Celem systemu bukmacherskiego jest uporządkowanie gry. Wielu typerów popełnia błędy związane z obstawianiem pod wpływem emocji oraz obstawianiem bez zwrócenia uwagi na optymalną stawkę zakładu. To bardzo szybko prowadzi do strat. A zatem, opłacalny system bukmacherski nie tyle zwiększa szansę na zanotowanie zysków, co po prostu zmniejsza ryzyko poniesienia dużych strat.

Popularne systemy obstawiania zakładów bukmacherskich

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie bazują na progresji. Weźmy chociażby klasyczny system Martingale’a, w którym po każdym przegranym kuponie podwyższa się stawkę dwukrotnie, aby wygrany zakład przyniósł zysk, nawet pomimo serii przegranych. Kurs musi wynosić przynajmniej 2,24. Jednak bardzo szybkie tempo wzrostu stawek, podatek od stawki, a także górny limit stawek sprawia, że nie jest to opłacalny system bukmacherski. Bardzo podobnie działają inne progresje: system Fibonacciego, system d’Alemberta czy też system Labouchere’a.

Czytaj również:  Zobacz jak prezentują się najciekawsze NBA transfery

Jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych systemów jest płaska stawka, w którym na początku ustala się kapitał całkowity, a następnie dzieli tę kwotę na liczbę zakładów, którą chce się postawić. Dla przykładu mamy 1000 zł i chcemy obstawić 50 zakładów. A zatem, stawka każdego zakładu wynosić będzie 20 zł. Popularną odmianą jest stawkowanie procentowe, w którym ustala się, że stawką zakładu będzie określony procent dostępnego kapitału. Za bardzo opłacalny system bukmacherskich uchodzi kryterium Kelly’ego, w którym dobiera się stawkę na podstawie ryzyka.

Opłacalny system bukmacherski – Czy istnieją skuteczne systemy bukmacherskie?

Z pewnością nie istnieją systemy bukmacherskie, które dawałaby gwarancję wygranej. Istnieją jednak opłacalne systemy bukmacherskie, które pozwalają zmniejszyć ryzyko szybkiej utraty wszystkich środków. Na pewno warto wybrać mniej ryzykowny system, jak chociażby płaska stawka, stawka procentowa lub kryterium Kelly’ego. Do tego należy nauczyć się rozróżniania zakładów opłacalnych od tych, których kursy są niewarte uwagi. Tutaj bardzo istotny jest system Valuebet, w którym gracz szuka opłacalnych zakładów, w których kurs jest nieproporcjonalnie wysoki do prawdopodobieństwa trafienia. Bukmacherzy absolutnie nie są nieomylni i takie zakłady można jak najbardziej znaleźć.

Jak poprawić swoją skuteczność w obstawianiu zakładów?

Gracze na pewno powinni podszkolić się w umiejętności wykonywania analizy przedmeczowej. W trakcie tej analizy należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą realny wpływ na przebieg walki. Na podstawie uzyskanych informacji można oszacować prawdopodobieństwo, z jakim wybrane spotkanie zakończy się danym rezultatem. To właśnie na postawie prawdopodobieństwa można następnie ocenić realną wartość zakładu i poszukać valuebetów, a także dobrać odpowiednią stawkę zakładu na podstawie kryterium Kelly’ego. Przy realizacji analizy przedmeczowej na pewno pomaga szeroka znajomość danej dyscypliny sportu i systematyczne śledzenie wyników i statystyk.

Czytaj również:  Free bet bukmacher, czyli Superbet
opłacalny system bukmacherski

Opłacalny system bukmacherski – najlepsze propozycje

No dobrze, wracając do kluczowego pytania: czy istnieje opłacalny system bukmacherski? Dobrze dobrane systemy bukmacherskie na pewno zmniejszają ryzyko szybkiej utraty kapitału, a także zwiększają szansę na zanotowanie satysfakcjonującego wyniku. Nie dają jednak takiej gwarancji. A jaki system bukmacherski można uznać za najbardziej opłacalny? Naszym zdaniem najlepsze rezultaty przynosi analiza przedmeczowa i szukanie valuebetów, a następnie dobieranie stawki zakładu na podstawie kryterium Kelly’ego. Choć takie obstawianie wymaga nieco więcej czasu, to realnie można poprawić swoje wyniki na zakładach bukmacherskich. Z kolei początkującym graczom możemy polecić stawkę płaską lub stawkę procentową. To idealny sposób na uporządkowanie zakładów.