Jak obstawiać 4 ligę angielską?

Piłka nożna stanowi podstawę oferty zakładów każdego bukmachera. Jest to sport globalny uprawiany na całym świecie, co przekłada się na liczbę dostępnych zakładów każdego dnia. Co ważne, dobre serwisy bukmacherskie umożliwiają nam obstawianie nie tylko najważniejszych lig, takich jak Premier League, ale również lig egzotycznych. Dostępne są także różne klasy rozgrywkowe. 4 liga angielska to wciąż ważne rozgrywki, których nie mogło zabraknąć w ofercie bukmachera.

Czym charakteryzuje się 4 liga angielska?

Czwarta liga angielska ma swoją fachową nazwę, a mianowicie: Football League Two lub też po prostu League Two. Przed nią mieszczą się: Premier League, Championship oraz League One. Pomimo tak niskiej klasy rozgrywkowej, poziom występujących tu zespołów może być naprawdę wysoki. W sezonie 2021/2022 w League Two występowały takie zespoły, jak chociażby: Swindon, Bristol Rovers, Exeter, Sutton czy Exeter. Do wyższej ligi awansowały zespoły: Forest Green, Exeter oraz Bristol Rovers.

W rywalizacji występują 24 zespoły grające systemem kołowym z meczami u siebie i meczami wyjazdowymi, co oznacza, że 4 liga angielska oferuje graczom aż 46 kolejek spotkań. Do wyższej ligi awansują trzy najlepsze zespoły, natomiast drużyny z miejsc 4-7 będą rywalizowały w barażach. Do niższej ligi rozgrywkowej spadają natomiast dwa najsłabsze zespoły. Pomimo, że jest to 4 liga angielska, wielu kibiców zgodnie twierdzi, że czołowe zespoły tej ligi miałyby spore szanse, aby z sukcesami rywalizować w słabszych, europejskich ligach, w tym chociażby w Ekstraklasie. To pokazuje, jak ogromny potencjał posiada angielska piłka nożna.

Dlaczego warto obstawiać zakłady na 4 ligę angielską?

Przede wszystkim ze względu na to, że w 4 lidze angielskiej zawsze występuje kilka zespołów, które znacznie wybijają się na tle innych. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to tak niska klasa rozrywkowa, bukmacherzy często mają problem z prawidłowym oszacowaniem kursów. Co za tym idzie, znawcy tej ligi często mają okazję do obstawienia naprawdę wartościowych zakładów po wysokim kursie. To zresztą domena niższych lig, a także mniej popularnych dyscyplin. Kursy nie są tu tak dopracowane, jak chociażby w Premier League, czy nawet Championship.

Czytaj również:  Wybieramy najciekawsze typy na premier league 

Na pewno nie jest to jednak liga dla każdego. Chociaż w czwartej lidze zawsze występuje kilka wyróżniających się zespołów, to tłok w środku tabeli jest dość duży. Wystarczy powiedzieć, że w ostatnim sezonie miejsca 1 – 12 dzieliło zaledwie 15 punktów, co przy 46 kolejkach nie jest dużym wynikiem. Jeśli jednak interesuje Cię 4 liga angielska i zyskasz wiedzę na temat występujących tu zespołów, obstawianie tych rozgrywek może być naprawdę opłacalnym rozwiązaniem.

Którzy bukmacherzy posiadają w ofercie niższe ligi rozgrywkowe?

Wbrew pozorom, 4 liga angielska w piłce nożnej nie stanowi rzadkości w ofercie legalnych bukmacherów. Można ją znaleźć naprawdę w wielu serwisach, choć dominują oczywiście zakłady przedmeczowe. Zakłady na żywo na tak niskie ligi rozgrywkowe należą do dużej rzadkości. Bogata oferta na piłkę nożną bywa naprawdę zaskakująca – każdego dnia można tu znaleźć nawet kilkaset tysięcy zakładów składających się na ponad 1000 meczów rozgrywanych tego dnia na całym świecie. Zaletą niskich lig jest możliwość natrafienia na nieco zawyżone kursy. Dodatkowo, różnica kursów u różnych bukmacherów może być naprawdę duża.

Jakie zakłady na 4 ligę angielską można obstawiać?

W tej kwestii 4 liga angielska nie różni się od czołowych lig piłkarskich. Można tu obstawiać chociażby zakłady na wynik meczu 1×2, zakłady z podwójną szansą, zakłady bez remisu czy też zakłady BTS, czyli obie drużyny strzelą bramkę. Do tego dochodzą zakłady poniżej/powyżej na liczbę stałych fragmentów gry, bramek oraz kartek, jak również zakłady z handicapem. Wybór jest naprawdę duży! Nawet mecz czwartej ligi angielskiej w piłce nożnej może posiadać ponad 100 różnorodnych zakładów, które dają większą swobodę w trakcie budowania satysfakcjonującego kuponu.

Gdzie obstawiać 4 ligę angielską?

Obstawiając zakłady bukmacherskie zawsze warto sięgać po najlepsze oferty, które powalają nam na lepszych warunkach stworzyć kupon. Kluczową sprawą jest wysokość kursów bukmacherskich, bo to właśnie od nich zależy, jak wysoka może być wygrana z obstawionego kuponu. Jak już mówiliśmy, 4 liga angielska może być dostępna w wielu serwisach bukmacherskich, a co za tym idzie, rozbieżność kursów bywa naprawdę spora. Znacznie lepiej będzie postawić zakład po kursie 4,00, aniżeli 3,10, a w przypadku niskich lig takie różnice to normalka.

Czytaj również:  Systemy bukmacherskie na piłkę nożną

Gracze mogą posiadać konto w kilku serwisach bukmacherskich, co oczywiście umożliwia wybieranie najkorzystniejszej oferty pod względem kursów, ale również dostępnych promocji i bonusów. 4 liga angielska jest dostępna m.in. w serwisie internetowym legalnego bukmachera Superbet, który słynie z bardzo rozbudowanej oferty zakładów na piłkę nożną. O tym, gdzie najlepiej będzie obstawić zakład decydują nie tylko wysokie kursy, ale również indywidualne oczekiwania gracza.